AKCESORIA I BATERIE

JAK PIELĘGNOWAĆ APARATY SŁUCHOWE

Aparaty słuchowe są małymi cudami techniki, składają się z szeregu miniaturowych elementów, które pracują cały dzień i to w różnych warunkach klimatycznych. Im mniejsze jest urządzenie elektroniczne tym silniej kurz, wilgotność, ciepło wpływają ujemnie na jego funkcjonowanie, dlatego w pielęgnacji aparatu słuchowego zalecane jest stosowanie środków czyszczących i osuszających. Należy chronić je przed wysoką temperaturą, mrozem, deszczem, promieniowaniem rentgenowskim. W aparacie słuchowym nie można spać ani kąpać się. 

Zestaw pielęgnacyjny jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania aparatu i wkładki. Na zestaw składają się płyn, pudełko i gruszka oraz kapsuły lub poduszka osuszająca.

PŁYN  DESO posiada właściwości odkażające oraz rozmiękcza wydzielinę woskowinową , gromadzącą się w otworze wewnętrznym wkładki.

Sposób użycia: odłączoną od aparatu wkładkę wkładamy do pojemnika, zalewamy ją płynem DESO. Po tej czynności zakręcamy pojemnik i zostawiamy wkładkę na 20 min. do godziny. Po czasie oczyszczania wyciągamy wkładkę z pojemnika i płuczemy ją pod letnią, bieżącą wodą. Po przepłukaniu przedmuchujemy wężyk gruszką. Płynu pozostawionego po czyszczeniu w pojemniku nie wylewamy, ponieważ zachowuje on swoje właściwości aż do zmiany koloru na różowy lub mlecznobiały (około trzy miesiące).  

 

KAPSUŁY OSUSZAJĄCE-  kapsuły służą do osuszania aparatu, co zapewnia jego bezawaryjne funkcjonowanie.

Sposób użycia: kapsułę zamkniętą w opakowaniu wyciskamy jak tabletkę i wkładamy ją do woreczka znajdującego się w zestawie.

Uwaga: nie zrywamy papieru, którym zabezpieczona jest kapsuła, nie wysypujemy zawartości kapsuły do woreczka!!! Po umieszczeniu kapsuły w woreczku wkładamy do niego aparat. Zaleca się wyciągnięcie baterii i otwarcie kieszeni, w której bateria się znajduje. Po wykonaniu wymienionych czynności zamykamy woreczek z aparatem , uciskając wypompować powietrze z torebki. Pozostawiamy aparat na całą noc. Po procesie osuszania należy kapsułę szczelnie zamknąć w woreczku i pozostawić do następnego osuszania. Zużyta kapsuła zmienia zabarwienie: z żółtej na białą a z niebieskiej na różową.  

PODUSZKA OSUSZAJĄCA służy do osuszania aparatu, co zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie oraz  wysoką jakość elektroniki , a także chroni przed awarią spowodowaną zawilgoceniem. Zalecana do wszystkich typów aparatów słuchowych, zarówno na przewodnictwo powietrzne i kostne. 

Sposób użycia: Przed umieszczeniem aparatu w poduszce osuszającej zaleca się wyciągnięcie baterii i otwarcie kieszeni , w której bateria się znajduje. Po wykonaniu tych czynności umieszczamy aparat wewnątrz poduszki, zamykamy ją na zamek i podłączamy poduszkę z umieszczonym aparatem do prądu.

W zależności od potrzeby zalecane jest osuszanie aparatu słuchowego 2-3 razy w tygodniu. Aparat umieszczony w poduszce pozostawiamy na czas 0,5-1 godziny. Okres ten zapewnia optymalną ochronę aparatu przed wilgocią a tym samym przed jego uszkodzeniem. 

Opis techniczny :

 Powierzchnia : system ochrony przed ogniem PVC , projektowana w ochronie klasy 1, testowana w systemie VDE-GS i SEV. Moc 6 wat. Hermetycznie zamykana i wyposażona w bolec uziemiający.

Poduszka osuszająca może być używana bez ryzyka w wilgotnym otoczeniu.

 Poduszka osuszająca posiada roczną gwarancję (proszę zachować dowód zakupu)  

 

BATERIE DO APARATÓW SŁUCHOWYCH

Baterie lub akumulator zapewnia konieczną energię do pracy aparatu słuchowego.

Przed umieszczeniem baterii w aparacie należy zerwać z niej ochraniający plaster. Po włożeniu baterii należy chwilę odczekać zanim zacznie prawidłowo pracować.

Wymiana baterii:

1. Otwieramy kieszeń baterii.

2. Umieszczamy w niej nową baterię tak aby znak + był skierowany ku górze (strona oznaczona + jest zawsze gładka).

3. Zamykamy kieszeń na baterię.

Jeżeli kieszeń baterii nie chce się zamknąć to najprawdopodobniej bateria jest nieprawidłowo założona.

Baterie mają różną żywotność w zależności od ubytku słuchu oraz od czasu przez jaki w ciągu dnia korzysta się z aparatu słuchowego. Należy zawsze pamiętać, aby po zdjęciu aparatu z ucha wyłączyć go, co znacznie przedłuży żywotność baterii.

Do aparatów słuchowych nie należy używać baterii przeznaczonych do zegarków ani baterii alkalicznych, gdyż mogą one uszkodzić aparat.